Totální výprodej RST oblečení. Slevy na bundy, kalhoty i rukavice až 60 %! Pouze do vyprodání zásob!
Načítám...
Jak se obléct na motorku v zimě?
  Zpět na úvod

A je to tady. Poslední měsíce, kdy se můžeme ještě pořádně svézt a nepřimrznout k motorce jsou tu. Jak se ale správně obléct na motorku, když venku prší, teplota se pohybuje kolem 10° a my si to chceme ještě pořádně užít? Kolik vrstev a jakou bundu či kalhoty si vybrat?

Základem je spodní vrstva

Spodní vrstvu moto oblečení by mělo tvořit kvalitní funkční prádlo, které nás ochrání před zimou, profouknutím a udrží naši tělesnou teplotu tak, abychom vůbec někam dojeli. Dnes toho máme na výběr poměrně dost a tak je z čeho vybírat. Mě se osvědčily anglické značky moto oblečení RST a OXFORD, kde si vyberu jak termo kalhoty tak i trička. Pokud nemáte v plánu kupovat speciální zimní moto boty, v základní výbavě by vám neměli chybět ani kvalitní termo ponožky, díky kterým nebudeme mít omrzliny a při řazení budeme mít pořád cit v nohou.

Ach ta hlava děravá

Spíš než děravou hlavu, vezměte sebou určitě kuklu na motorku. Nejlépe takovou, která vám zakryje pusu i nos. Když je venku už pořádná zima, beru sebou teplejší kuklu, např. Oxfod Balacava Coolmax je kukla, která splňuje skvěle termoregulační fuknci. Takže jí nosím i v létě. Ale stejně tak mi poslouží Oxford kukla Deluxe, která má uzpůsobený otvor pro nos a pusu tak, aby v ní nevznikala vlhkost. To se vám pak nestane, že místo vousů budete mít kus ledu.

Kukla na motorku OXFORD

Místo kůže textil a nepromok

Přichází čas, kdy je prostě potřeba odložit kevlarové džíny a koženou bundu stranou a přejít na textilní moto oblečení. U textilních bund je výhoda, že většinou mají zimní vložku, kterou si v létě sundám a v zimě opět připevním. A když venku prší, nejlepším pomocníkem proti dešti mi jsou nepromokavé kalhoty a bunda.

Nepromokavá bunda na motorku OXFORD

Jelikož je venku už brzy tma, je lepší vybrat reflexní oblečení, které zvýší moji i vaši bezpečnost. Letos jsem sáhl po nepromoku od Oxfordu. Neškrábe, nešustí a ještě je za supr peníz. Dalším doplňkem, který vozím sebou, jsou nepromokavé návleky na boty Oxford, které když prostě prší, že i vy si říkáte, co děláte na motorce, tak jste rád, že je sebou máte. Nepropustí ani kapku a udrží mi nohy v suchu.

Reflexní bunda na motorku RST Pro Series

Letní rukavice vyměňte za zimní

Zimní rukavice na motorku by neměly být prodyšné a musím v nich mít dost místa, aby se mi ruce správně prokrvovaly. Pokud vám však nebudou stačit ani ty, lze si vybrat i vyhřívané rukavice, které zapojíte do motorky a budiž teplo. Mnou vyzkoušené jsou vyhřívané rukavice jsou od RST. Existují i bezdrátové rukavice, které fungují pouze na baterii a vydrží poměrně dlouho – až 270 minut. Celkem slušná dávka.

Když už je řeč o vyhřívaných věcech, musím vzpomenout i mnou oblíbené vyhřívané rukojeti. Jsou vhodné zejména pro ty, kteří si neodpustí jízdu ani v době, kdy teploměr ukazuje mínusy a ani mého psa to nevyžene ven. Cena za rukojeti se pohybuje od pár stovek až do několik tisíců, vždy záleží na značce a modelu. Montáž zvládne opravdu každý a teplotu si jednoduše ovládáte přímo ovládačem na řídítkách. Kdo má rád teplo, jistě ocení.

Vyhřívané rukojeti na motorku

Líbil se Vám článek? Sdílejte a napište nám Váš názor.