Historie K2 moto
  Zpět na úvod

Jak to vše začalo

Kořeny naší společnosti K2 moto sahají až do roku 1992, kdy se potkali dva motocykloví nadšenci Jirka Kosina a Martin Kohút - jeden aktivní motokrosař a druhý fanoušek silničních motorek a aktivní “street bandita” . A tak společné snění o motocyklech vyústilo v založení společné firmy K2 v.o.s..

1993

Firma začala fungovat v Nové Pace v létě roku 1993. Nejprve navázala na sortiment bývalé vyhlášené novopacké Mototechny “U Vitvarů” . Především se jednalo o náhradní díly na vozy Škoda a autodoplňky, ale také samozřejmě díly a motocykly Jawa, ČZ, Babetta apod. Po krátké době hledání nových příležitostí a jednání jsme narazili na příležitost stát se oficiálním dealerem značky YAMAHA. Hned ve druhém roce fungování jsme se stali nejúspěšnějším mimopražským dealerem značky Yamaha a trvale jsme patřili mezi prvních 5 dealerů.

2001

V roce 2001 jsme se přestěhovali do nově vybudované provozovny, která v té době patřila k nejmodernějším motocyklovým dealerstvím v ČR.

2011

V roce 2011 jsme se rozhodli rozšířit firmu o další motocyklovou prodejnu, tentokrát v Praze.

2013 - 2015

V roce 2013 jsme se stali oficiálním delarem značek Kawasaki a KYMCO a od roku 2015 jsme největším a nejúspěšnějším dealerem značky Kawasaki.

2018

V roce 2018 jsme přebrali známé motocentrum Vrbovka a stali se oficiálním dealerem značek Honda a Piaggio Group.