Totální výprodej RST oblečení. Slevy na bundy, kalhoty i rukavice až 60 %! Pouze do vyprodání zásob!
Načítám...
Moto zámky ABUS a jejich stupeň zabezpečení
  Zpět na úvod

Bezpečnostní zámky ABUS jsou vybaveny stupni zabezpečení, které vám pomůžou při výběru toho správného zámku na vaši motorku, čtyřkolku či skůtr. 

STANDARDNÍ ZABEZPEČENÍ

Stupnice od 1 – 4

Zabezpečení ABUS

Zámky s bezpečnostním stupněm mezi 1-4 poskytují základní ochranu proti krádeži a nejlépe se hodí pro oblasti s nízkým rizikem. Tyto zámky jsou často určeny pro použití na dětská kola, jako možnost dodatečného blokování (např. na zamčení přilby na kolo) nebo jako zámek pro zabezpečení elektroniky. Skvěle se hodí jako ochrana před tzv. náhodnými zloději. Do této kategorie patří také speciální zámky. Například zámky na lyže nebo pro zabezpečení přileb.

EXTRA ZABEZPEČENÍ

Stupnice od 5 – 9

Zabezpečení ABUS 5-9

Zámky s úrovní zabezpečení mezi 5–9 poskytují další úroveň bezpečí a jsou nejvhodnější pro oblasti se středním až nízkým rizikem krádeže a pro použití na zabezpečení jízdních kol, skútrů a motorek. Tyto zámky jsou také doporučeny pro dodatečnou možnost blokování v oblastech se zvýšeným rizikem krádeže (velká města, veřejná prostranství). Do této kategorie patří především zámky pro zabezpečení jízdních kol a zámky na motorky z řady Steel-O-Flex a některé lanové zámky. 

MAXIMÁLNÍ ZABEZPEČENÍ

Stupnice od 10 – 20

Zabezpečení ABUS 10-20

Maximální stupeň zabezpečení u motocyklů je rozšířen až do stupně 20. Tyto moto zámky jsou vhodné jako maximální ochrana pro luxusní motockly a motocykly zamčené ve volném prostranství městké zástavby nebo v místech se zvýšeným rizikem krádeže (městské zástavby atp.) S tímto stupněm ochrany se nejčastěji objevují zámky na kotoučovou brzdu a některé řetězové zámky na motorku.