Drazí motorkáři, prodejna Harfa je od 1.8.2019 uzavřena. Využijte, prosím, našich dalších prodejen.

Jak se obléct na motorku v zimě?

Jak se obléct na motorku v zimě?

A je to tady. Poslední měsíce, kdy se můžeme ještě pořádně svézt a nepřimrznout k motorce jsou tu. Jak se ale správně obléct na motorku, když venku prší, teplota se pohybuje kolem 10° a my si to chceme ještě pořádně užít? Kolik vrstev a jakou bundu či kalhoty si vybrat?

Základem je spodní vrstva

Spodní vrstvu moto oblečení by mělo tvořit kvalitní funkční prádlo, které nás ochrání před zimou, profouknutím a udrží naši tělesnou teplotu tak, abychom vůbec někam dojeli. Dnes toho máme na výběr poměrně dost a tak je z čeho vybírat. Mně se osvědčily anglické značky moto oblečení RST a OXFORD, kde si vyberu jak termo kalhoty, tak i trička. Pokud nemáte v plánu kupovat speciální zimní moto boty, v základní výbavě by vám neměly chybět ani kvalitní termo ponožky, díky kterým nebudete mít omrzliny a při řazení neztratíte cit v nohou.

Ach ta hlava děravá

Spíš než děravou hlavu, vezměte s sebou určitě kuklu na motorku. Nejlépe takovou, která vám zakryje ústa i nos. Když je venku už pořádná zima, beru si teplejší kuklu, např. Oxfod Balacava Coolmax. To je kukla, která splňuje skvěle termoregulační funkci, takže ji nosím i v létě. Ale stejně tak mi poslouží Oxford kukla Deluxe, která má uzpůsobený otvor pro nos a ústa tak, aby v ní nevznikala vlhkost. Pak se vám nestane, že místo vousů budete mít kus ledu.

Kukla na motorku

Místo kůže textil a nepromok

Přichází čas, kdy je prostě potřeba odložit kevlarové džíny a koženou bundu stranou a přejít na textilní moto oblečení. U textilních bund je výhoda, že většinou mají zimní vložku, kterou si v létě sundám a v zimě opět připevním. A když venku prší, nejlepším pomocníkem proti dešti mi jsou nepromokavé kalhoty a bunda.

Nepromok na motorku

Jelikož je venku už brzy tma, je lepší vybrat reflexní oblečení, které zvýší moji i vaši bezpečnost. Letos jsem sáhl po nepromoku od Oxfordu. Neškrábe, nešustí a ještě je za super peníz. Dalším doplňkem, který vozím sebou, jsou nepromokavé návleky na boty Oxford, které když prostě prší, že i vy si říkáte, co děláte na motorce, tak jste rád, že je sebou máte. Nepropustí ani kapku a udrží mi nohy v suchu.

Letní rukavice vyměňte za zimní

Zimní rukavice na motorku by neměly být prodyšné a musím v nich mít dost místa, aby se mi ruce správně prokrvovaly. Pokud vám však nebudou stačit ani ty, lze si vybrat i vyhřívané rukavice, které zapojíte do motorky a budiž teplo. Mnou vyzkoušené jsou vyhřívané rukavice jsou od RST. Existují i bezdrátové rukavice, které fungují pouze na baterii a vydrží poměrně dlouho – až 270 minut. Celkem slušná dávka.

Když už je řeč o vyhřívaných věcech, musím vzpomenout i mnou oblíbené vyhřívané rukojeti. Jsou vhodné zejména pro ty, kteří si neodpustí jízdu ani v době, kdy teploměr ukazuje mínusy a ani mého psa to nevyžene ven. Cena za rukojeti se pohybuje od pár stovek až do několik tisíců, vždy záleží na značce a modelu. Montáž zvládne opravdu každý a teplotu si jednoduše ovládáte přímo ovládačem na řídítkách. Kdo má rád teplo, jistě ocení.Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


K2 moto

Autor: K2 moto

Napsat komentářPodobné články

Po světě jezdí miliony motorek, za jejich řídítky sedávají miliony motorkářů. A každý jeden se řadí do určité skupiny.…

Přečíst článek 21.05.2019
Motosvet.cz Seikos

Honda obměnila sortiment svého středního objemu. Ať je to Honda CBR500R, CBR650R, nebo klasičtější Honda CB650R, u…

Přečíst článek 24.04.2019
Motosvet.cz Seikos


4 prodejny

Najdete u nás motocykly, servis, oblečení, doplňky i náhradní díly.

24 let zkušeností

Za řídítky motorek, v servisu i prodeji moto vybavení

Nadstandardní služby

Registrace motorky, předváděcí jízdy zdarma, výměna zboží a další.

Okamžitá výměna zboží

Něco nesedí? To se stává. Zboží vám rádi a ihned vyměníme.

Doprava zdarma

Nakupte nad 2 000 Kč a dopravu za vás platíme my.To bohužel nemůžeme najít :-(

Nespletli jste se? Zkuste to, prosím, ještě jednou.

Nebo nám zavolejte na +420 603 261 516 a společně to najdeme.

Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Honda Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Kawasaki Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Piaggio Navštivte jednu z našich 4 prodejen