Jak se obléct na motorku v zimě?

Jak se obléct na motorku v zimě?

A je to tady. Poslední měsíce, kdy se můžeme ještě pořádně svézt a nepřimrznout k motorce jsou tu. Jak se ale správně obléct na motorku, když venku prší, teplota se pohybuje kolem 10° a my si to chceme ještě pořádně užít? Kolik vrstev a jakou bundu či kalhoty si vybrat?

Základem je spodní vrstva

Spodní vrstvu moto oblečení by mělo tvořit kvalitní funkční prádlo, které nás ochrání před zimou, profouknutím a udrží naši tělesnou teplotu tak, abychom vůbec někam dojeli. Dnes toho máme na výběr poměrně dost a tak je z čeho vybírat. Mě se osvědčily anglické značky moto oblečení RST a OXFORD, kde si vyberu jak termo kalhoty tak i trička. Pokud nemáte v plánu kupovat speciální zimní moto boty, v základní výbavě by vám neměli chybět ani kvalitní termo ponožky, díky kterým nebudeme mít omrzliny a při řazení budeme mít pořád cit v nohou.

Ach ta hlava děravá

Spíš než děravou hlavu, vezměte sebou určitě kuklu na motorku. Nejlépe takovou, která vám zakryje pusu i nos. Když je venku už pořádná zima, beru sebou teplejší kuklu, např. Oxfod Balacava Coolmax je kukla, která splňuje skvěle termoregulační fuknci. Takže jí nosím i v létě. Ale stejně tak mi poslouží Oxford kukla Deluxe, která má uzpůsobený otvor pro nos a pusu tak, aby v ní nevznikala vlhkost. To se vám pak nestane, že místo vousů budete mít kus ledu.

Kukla na motorku

Místo kůže textil a nepromok

Přichází čas, kdy je prostě potřeba odložit kevlarové džíny a koženou bundu stranou a přejít na textilní moto oblečení. U textilních bund je výhoda, že většinou mají zimní vložku, kterou si v létě sundám a v zimě opět připevním. A když venku prší, nejlepším pomocníkem proti dešti mi jsou nepromokavé kalhoty a bunda.

Nepromok na motorku

Jelikož je venku už brzy tma, je lepší vybrat reflexní oblečení, které zvýší moji i vaši bezpečnost. Letos jsem sáhl po nepromoku od Oxfordu. Neškrábe, nešustí a ještě je za supr peníz. Dalším doplňkem, který vozím sebou, jsou nepromokavé návleky na boty Oxford, které když prostě prší, že i vy si říkáte, co děláte na motorce, tak jste rád, že je sebou máte. Nepropustí ani kapku a udrží mi nohy v suchu.

Letní rukavice vyměňte za zimní

Zimní rukavice na motorku by neměly být prodyšné a musím v nich mít dost místa, aby se mi ruce správně prokrvovaly. Pokud vám však nebudou stačit ani ty, lze si vybrat i vyhřívané rukavice, které zapojíte do motorky a budiž teplo. Mnou vyzkoušené jsou vyhřívané rukavice jsou od RST. Existují i bezdrátové rukavice, které fungují pouze na baterii a vydrží poměrně dlouho – až 270 minut. Celkem slušná dávka.

Když už je řeč o vyhřívaných věcech, musím vzpomenout i mnou oblíbené vyhřívané rukojeti. Jsou vhodné zejména pro ty, kteří si neodpustí jízdu ani v době, kdy teploměr ukazuje mínusy a ani mého psa to nevyžene ven. Cena za rukojeti se pohybuje od pár stovek až do několik tisíců, vždy záleží na značce a modelu. Montáž zvládne opravdu každý a teplotu si jednoduše ovládáte přímo ovládačem na řídítkách. Kdo má rád teplo, jistě ocení.
Stále si nevíte rady?

Kontaktujte nás

Podobné články

Chcete, aby vaše nohy zůstaly během jízdy na motorce v bezpečí a pohodlí? Pak jste tady správně. V našem průvodci se…

Přečíst článek 22.10.2018
K2moto

Jedna z prvních věcí na motorku, kterou budete kupovat, je rozhodně helma. A vlastně až tak nezáleží na tom, jestli…

Přečíst článek 22.10.2018
K2moto


4 prodejny

Najdete u nás motocykly, servis, oblečení, doplňky i náhradní díly.

24 let zkušeností

Za řídítky motorek, v servisu i prodeji moto vybavení

Nadstandardní služby

Registrace motorky, předváděcí jízdy zdarma, výměna zboží a další.

Okamžitá výměna zboží

Něco nesedí? To se stává. Zboží vám zdarma a ihned vyměníme.

Doprava zdarma

Nakupte nad 2 000 Kč a dopravu za vás platíme my.To bohužel nemůžeme najít :-(

Nespletli jste se? Zkuste to, prosím, ještě jednou.

Nebo nám zavolejte na +420 603 261 516 a společně to najdeme.

Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Harfa Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Honda Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Piaggio Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Nová Paka Navštivte jednu z našich 4 prodejen