Drazí motorkáři, prodejna Harfa je od 1.8.2019 uzavřena. Využijte, prosím, našich dalších prodejen.

Jak na korozi motorky s ACF-50

Jak na korozi motorky s ACF-50

O motorku je potřeba pečovat neustále, aby se na ní dobře jezdilo, aby byla čistá a prostě, aby vše klapalo tak, jak má. ACF-50 slibuje zázraky - zbaví vás koroze, ochrání před nově vznikající a navíc barvy na motorce zanechá jako nové. Jak teda na korozi na motorce a jak vám v tomhle pomůže ACF-50? A co to vlastně je? 

Profesionální emulze vyvinutá pro letectví

ACF-50 je profesionální aktivní ochranný a pečující prostředek pro vaši motorku. Původně ho navrhli pro letecký průmysl, na ochranu letadel před již vzniklou a nově vznikající korozi. Jenže poté přišel někdo s nápadem, že by se skvělě hodil i pro motorkářské odvětví a díky tomu jsme ho mohli vyzkoušet i my. Jasně, takových prostředků tu už bylo - i to jsme si říkali, dokud jsme však ACF-50 neotestovali na vlastní (moto) kůži. Přece jen, když už to používají na letadlech, musí to přece fungovat!

Koroze na motorce? Pro ACF-50 žádný problém!

Ti z vás, co korozi zažili, určitě ví, že proces oxidace kovových povrchů není sranda a může vám nadělat pořádnou škodu. I když se o motorku sebevíc staráte, jsou místa, do kterých se jen tak nedostanete a jsou prostředky, které vám od koroze prostě nepomůžou. My ACF-50 vyzkoušeli a nejenže jsme se zbavili koroze, která na motorce byla, ale navíc už máme jistotu, že nám ochrání části motorky i před nově vznikající korozí. 

Antikorozní prostředek ACF-50 chemicky neutralizuje účinky soli, bahna a navíc aktivně chrání všechny nastříkané části motorky po dobu 12ti měsíců. Jedná se o perfektní emulzi, která vytěsní vlhkost ze spojů a pórů, čímž zamezí oxidaci. Dostane se i tam, kam žádný jiný prostředek. ACF-50 nepůsobí pouze na kovové, ale i plastové části motorky a elektrické kontakty. Je perfektní při zazimování motorky, ale i během jarních vyjíždek, kdy to ještě úplně není ono, všude je sůl a mokro, ale vám se nechce čekat na začátek nové sezóny. Korozi, kterou na motorce už máte, ACF-50 vytáhne na povrch a odtud jí jednoduše odstráníte, třeba speciální gumou přímo od ACF-50, která funguje jako zmizík. Emulze je opravdu velmi mastná, takže je potřeba jí pořádně rozetřít do ztracena, nejlépe švédskou uteřkou.

       

Pokud jezdíte v opravdu těžkém, bahnitém prostředí vyzkoušejte antikorozní prostředek na motorku Corrosion block, který je navržen speciálně do extrémnních podmínek. Funguje na stejném principu jako ACF-50, je to pouze jeho hutnější průmyslová varianta. 

Motorka jako nová

Co jsme ale vůbec nečekali, že tato novinka od ACF-50 nás překvapí ještě s vzhledem, který na motorce zanechá. Barvy motorky vytáhla, povrch byl krásně naleštěný a motorka vypadala jako nová. Nejen kovové, ale i plastové části a spoje vypadaly opravdu perfektně. Tuhle anitkorozní emulzi stačí použít jednou ročně a co je nejlepší - další nečistoty, které nasbíráte po ošetření emulzi, lze snadno umýt vodou. Jedna lahvička ACF-50 a dokážete zázraky!

Jak správně aplikovat ACF-50 a čemu se vyhnout?

Antikorozní prostředek na motorku ACF-50 je potřeba nejdřív zahřát. Nejlépe 20 minut ve vodní lázní. ACF-50 vždy nanášejte na čistý a suchý povrch bez vosku. Emulzi důkladně protřepejte a nastříkejte na části motorky, které chcete ošetřit. Přebytečnou emulzi vmasírujte nebo odstraňte. Na nepřístupných místech nechejte působit a neroztírejte.

Na místa, která už koroze zasáhla, nastříkejte zahřátou emulzi ACF-50 a nechejte působit alespoň 24hod. Poté korozi odstraňte speciální houbou ACF-50. 

Pro maximální účinnost doporučuje výrobce užívat prostředek 2x ročně. Nejlépe před zazimováním, nebo po delší době stání motorky. ACF-50 rozhodně nepoužívejte na brzdy, pneumatiky, kůži, povrchy ošetřené voskem (nejdříve vosk odstraňte) a sklo.

Video: Antikorozní prostředek ACF-50 při korozi výfukuTémata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


K2 moto

Autor: K2 moto

Napsat komentářPodobné články

Po světě jezdí miliony motorek, za jejich řídítky sedávají miliony motorkářů. A každý jeden se řadí do určité skupiny.…

Přečíst článek 21.05.2019
Motosvet.cz Seikos

Honda obměnila sortiment svého středního objemu. Ať je to Honda CBR500R, CBR650R, nebo klasičtější Honda CB650R, u…

Přečíst článek 24.04.2019
Motosvet.cz Seikos


4 prodejny

Najdete u nás motocykly, servis, oblečení, doplňky i náhradní díly.

24 let zkušeností

Za řídítky motorek, v servisu i prodeji moto vybavení

Nadstandardní služby

Registrace motorky, předváděcí jízdy zdarma, výměna zboží a další.

Okamžitá výměna zboží

Něco nesedí? To se stává. Zboží vám rádi a ihned vyměníme.

Doprava zdarma

Nakupte nad 2 000 Kč a dopravu za vás platíme my.To bohužel nemůžeme najít :-(

Nespletli jste se? Zkuste to, prosím, ještě jednou.

Nebo nám zavolejte na +420 603 261 516 a společně to najdeme.

Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Honda Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Kawasaki Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Piaggio Navštivte jednu z našich 4 prodejen