Drazí motorkáři, prodejna Harfa je od 1.8.2019 uzavřena. Využijte, prosím, našich dalších prodejen.

Příjemné inovace i v designu. Honda novinky pro rok 2019

Příjemné inovace i v designu. Honda novinky pro rok 2019

Honda obměnila sortiment svého středního objemu. Ať je to Honda CBR500R, CBR650R, nebo klasičtější Honda CB650R, u všech strojů přináší Honda znatelné inovace.

Honda CBR500R je vstupní branou do supersportovní kategorie motorek. Již na první pohled je zřejmé, odkud si pořídila svou genovou výbavu - s designem špičkového Fireblade nenechá nikoho na pochybách, že má před sebou nabroušený kus techniky. A přitom je tento motocykl natolik umírněný, že budoucí sportovní jezdec nemusí mít žádné obavy z toho, že by byl stroj přespříliš ostrý.

Honda CBR500R

Honda CBR500R je totiž se svými 35kW nejvyšší hranicí, kterou můžete pokořit s řidičským oprávněním skupiny A2. Motor o objemu 471 ccm je řadový dvouválec a na svou velikost dodává nadstandardních 43 Nm kroutícího momentu již při 6500 otáčkách. Šestistupňová převodovka je připojena skrze antihoppingovou spojku, která začínajícím jezdcům přinese dostatek klidu i při necitlivém podřazování. 

Honda CBR500

Inovace přinesla Honda na podvozku. Přední i zadní odpružení jsou nové a s lepší progresivitou tlumení. Inovace je na straně místa jezdce. Inovovaný LCD přístrojový panel je přehlednější a začátečníci uvítají integrovaný ukazatel zařazeného rychlostního stupně.

Honda CBR500R

Moderní design kapotáže podtrhují LED světla, která dokreslují celkovou vizuální agresivitu stroje. Velmi podobný vizuální kabátek přináší i inovovaná Honda CBR650R. Tento stroj je již pro jezdce, kteří se v supersportech našli a po předchozím slabším stroji hledají další úroveň zábavy. Ten je vyjádřen přesně dvojnásobným výkonem předchozího stroje (70 kW) a adekvátně k tomu také lepší celkovou výbavou.

Honda CBR650R

Podvozek dodala firma Showa a to rovnou v modelu SFF. Zadní tlumič Monoshock je částečně nastavitelný a můžete si na něm nadefinovat celkem 7 úrovní tlumení. Stejně jako předchozí pětistovka, Honda CBR650R je vybavena antihoppingovou spojkou s kontrolou blokace zadního kola při podřazování.

Brždění je v područí již radiálně ukotvených brzdových třmenů, které se zakusují do dvou 320 mm kotoučů. Honda CBR650R není ultimátním supersportem. V nabídce Hondy nahrazuje doslova přátelskou Hondu CBR650F a z této uživatelské přátelskosti si mnohé bere s sebou. Na druhou stranu, 70 kW výkonu je dostatečně vysoké číslo, aby se dalo se strojem jet velmi sportovně, přičemž se můžete spolehnout na adekvátní brzdy a podvozek. 

Honda CBR650R

Honda CBR650R má obdobný LCD přístrojový panel jako má menší CBR500R. Podobné jsou i ovládací prvky a celkový design, který přiřazuje model k vlajkové lodi Hondy - CBR1000RR Fireblade. Na své si přijdou i příznivci klasičtěji pojatých strojů. Po představení veliké Hondy CB1000R a malé Hondy CB300R uvedla pro rok 2019 Honda do prodeje i středněobjemovou motorku Honda CB650R. Ta spadá do stejné kategorie Neo Sports Café, ze které si bere výraznou měrou designovou linku. Z předchozí supersportovní CBR650R si bere rám, motor, brzdy i podvozek, což napovídá, že nové cébéčko není žádné ořezávátko. Zejména když absence kapotáže ukrojila ze stroje několik kilogramů, o které je CB lehčí než CBR. 

Honda CBR650R

Honda CB650R je zejména o stylu a eleganci. Pečlivě složené výfukové svody končí elegantní výfukovou koncovkou a před řidičem je stejný LCD panel, jako mají její soukmenovci. A zejména nerušený výhled na ubíhající krajinu. Stroji vévodí LED světla a kulatý kroužek denního svícení, který dává stroji nezaměnitelné kouzlo. 70 kW a 64 Nm pomáhá krotit vypínatelná kontrola trakce a dvoukanálový systém ABS, který indikuje krizové brždění skrze automatické rozblikání všech směrových blikačů.

Na našem showroomu K2 moto na Vrbovce si můžete tyto a některé další motorky zdarma projet a vyzkoušet. K testovací jízdě motorek můžete využít:Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


Autor: Dušan "Seikos" Hájek
Motocyklový nadšenec a novinář, který sedlá Moto Guzzi Stelvio 1200 a KTM 640. Mezi další jeho motocykly patří i motocykly Honda a Yamaha.

Napsat komentářPodobné články

Po světě jezdí miliony motorek, za jejich řídítky sedávají miliony motorkářů. A každý jeden se řadí do určité skupiny.…

Přečíst článek 21.05.2019
Motosvet.cz Seikos

Honda obměnila sortiment svého středního objemu. Ať je to Honda CBR500R, CBR650R, nebo klasičtější Honda CB650R, u…

Přečíst článek 24.04.2019
Motosvet.cz Seikos


4 prodejny

Najdete u nás motocykly, servis, oblečení, doplňky i náhradní díly.

24 let zkušeností

Za řídítky motorek, v servisu i prodeji moto vybavení

Nadstandardní služby

Registrace motorky, předváděcí jízdy zdarma, výměna zboží a další.

Okamžitá výměna zboží

Něco nesedí? To se stává. Zboží vám rádi a ihned vyměníme.

Doprava zdarma

Nakupte nad 2 000 Kč a dopravu za vás platíme my.To bohužel nemůžeme najít :-(

Nespletli jste se? Zkuste to, prosím, ještě jednou.

Nebo nám zavolejte na +420 603 261 516 a společně to najdeme.

Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Honda Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Kawasaki Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Praha Vrbovka Piaggio Navštivte jednu z našich 4 prodejen