‼️ TUTO SOBOTU 25.9. je z technických důvodů zavřena prodejna Piaggio, těšíme se na Vás v pondělí 🤗

Na český trh vstupuje Horwin: Prémiové elektrické skútry a motocykly vyvíjeny v Rakousku slibují kvalitu a příznivou cenu

Na český trh vstupuje Horwin: Prémiové elektrické skútry a motocykly vyvíjeny v Rakousku slibují kvalitu a příznivou cenu

Pojem elektromobilita již nějaký ten pátek rezonuje nejen ve světě automobilů. Poslední roky totiž čím dál více prosakuje i do segmentu motorek a skútrů. Dnes se zaměříme na horkou novinku, šitou na míru evropskému trhu, která vstupuje do naší kotliny. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, dovolte nám ji představit, přijíždí Horwin. 

Co je ale společnost Horwin zač? A odkud se vzala? Horwin kombinuje to nejlepší ze dvou světů. Nikde na světě nejsou tak vysoké nároky na kvalitu produktů jako v Evropě. Nikde na světě není elektromobilita na takové technologické úrovni jako v Číně. Sídlo společnosti Horwin je v Číně, kde jsou elektrické skútry a motorky vyvíjeny a vyráběny. Evropské obchodní centrum je v Rakousku a podílí se také na vývoji. Umístění velkého evropského skladu v Kammersdorfu u Vídně zajišťuje rychlou dostupnost skútrů, motorek i originálních náhradních dílů a příslušenství. Za HORWINem jsou tedy podnikatelské rodiny Zhou Wei z Changzhou v Číně a Heinzl (e-mobilita Heinzl) z Dolního Rakouska. 

Horwin tedy vyvíjí elektrické skútry a motocykly pro evropské zákazníky. I z toho důvodu se společnost zaměřuje na rozměry vhodné pro vyšší postavy Evropanů. Horwin zajišťuje nejvyšší standardy kvality, komfortu, designu, bezpečnosti a spolehlivosti. Vše doplňují technické a praktické inovace, které jsou vhodné pro každodenní použití.

Horwin nabízí dva modely skútrů: EK3 a EK1

EK3 není jen obyčejný konkurent do plnícího se segmentu elektroskútrů, jedná se spíše o nového trendsettera, a to primárně v oblasti obsluhy a technologií. Například bezklíčový systém startování, kterému bohatě stačí, že máte klíček u sebe a pouhým přejetím prstem po dotykovém displeji stroj nastartujete, je minimálně na Evropském trhu ojedinělý. 

HORWIN EK3
Zdroj: HORWIN

Druhý zmíněný EK1 disponuje stejnou velikostí i kvalitou, ale poskytuje nižší výkon a tím pádem i nižší cenu. 

Horwin EK3 

  • Elektrický skútr s vysokým výkonem a zrychlením, maximální rychlost až 95 km/h, zrychlení 0 – 60 km/h za 6s – žádný jiný elektrický skútr nemá takovou maximální rychlost a zrychlení – hodí se i na kratší dojíždění mezi městy
  • Dojezd 100 km při rychlosti 45 km/h, reálný dojezd při vyšších rychlostech cca 65 km
  • Designové ocenění RED DOT
  • Chytré funkce – bezklíčový start, LED světla, dotykový displej
  • Lze řídit s řidičákem na auto (není třeba řidičské oprávnění na motocykl), nebo od 16 let s řidičským oprávněním A1
  • Cena – od 119 900 Kč
HORWIN
Zdroj: HORWIN

Horwin EK1

  • Stejná velikost a kvalita jako EK3
  • Nižší výkon – maximální rychlost 70 km/h, software omezená na 45 km/h kvůli zařazení do kategorie L1E – lze řídit již od 15 let (řidičské oprávnění AM) nebo s řidičským oprávněním B (na auto)
  • Cena – 74 990 Kč

Nejzajímavější funkce EK3

Pohodlí, design, hi-tech a bezpečnost

EK3 byl navržen pro každodenní použití. Design skútru v sobě kombinuje vytříbené linie, zajímavé barvy a promyšlenou ergonomii. Skútr je nejen pěkný, ale také praktický a komfortní. 

Moderní technologie, jako jsou kombinovaný brzdný systém, LED osvětlení, bezklíčové ovládání, tempomat, zpátečka, ale také zabezpečení proti krádeži nebo neprorazitelné vakuové pneumatiky.

Verze DeLuxe se od normální verze liší metalickou barvou a potahem sedla. 

Výkonný a levný pohon

Motor vyvinutý firmou Horwin má jmenovitý výkon 6,2 kW, díky němuž dosahuje skútr rychlosti až 95 km/h. EK3 zrychlí na 60 km/h za 6 sekund a plný točivý moment je k dispozici prakticky od nulových otáček.   

Rovnoměrná výkonová křivka motoru zaručuje, že skútr jede plynule za každých podmínek. Vysoká účinnost motoru dovoluje dosáhnout vysokého výkonu při malé spotřebě energie. Síla motoru je na zadní kolo přenášena pomocí nízkoúdržbového řetězu, což skútru zajištuje nízké servisní a provozní náklady. 

Účinné LED osvětlení

Automatické denní svícení osazené bílým LED světlem je zárukou toho, že budete na silnici vidět, což přispívá k vaší bezpečnosti, zejména v deštivém počasí a za snížené viditelnosti. Automatické zpožděné zhasnutí světel vám zpříjemní cestu z garáže po zastavení a vypnutí skútru. 

Čelní svítilna je vybavena třemi výkonnými LED světly, jejichž jasné bílé světlo vám pomůže při cestě tmou. Světlo čelní svítilny je nejen mnohem výkonnější, než světlo klasických vláknových žárovek, ale barevnou teplotou je velmi blízké dennímu světlu, takže je pro lidské vnímání mnohem přirozenější a řidiči pomohou získat mnohem realističtější přehled o situaci na silnici.

Bezpečnost a zabezpečení

Skútr je vybaven dálkovým bezklíčovým ovládáním. Jakmile se přiblížíte ke skútru s elektronickým klíčem, skútr se odemkne, takže stačí jen stisknout ovladač a můžete vyrazit. Jakmile se od skútru vzdálíte, skútr se zamkne. 

Elektronický klíč skútru má také dálkové ovládání zabezpečení a alarmu, takže stiskem tlačítka skútr zabezpečíte.

Praktičnost pro každodenní provoz

Skútr je vybaven praktickými úložnými prostory. Do prostoru pod sedačkou se vejdou rozměrnější předměty a třeba i nabíječka. Zatímco schránka pod palubní deskou je jako dělaná na doklady, klíče, mobilní telefon a další drobnosti. A díky vestavěné USB nabíječce v ní během jízdy velmi snadno svůj telefon nabijete.  

Baterie

Skútr EK3 je osazen lithium-iontovou baterií značky Samsung s kapacitou 40 Ah. Baterie je vybavena chytrou elektronikou, která baterii hlídá proti přebití, zkratování, přehřátí nebo nabíjení za nepříznivých teplot. Životnost baterie je až 1000 cyklů. Pomocí vestavěného indikátoru baterie snadno zobrazíte stav její kapacity. Baterii lze nabíjet přímo ve skútru vnějším konektorem, nebo ji lze snadno vyjmout a dobíjet i mimo skútr. Do bateriového prostoru lze umístit i druhou baterii, čímž snadno zvýšíte dojezd skútru.

HORWIN
HORWIN
Zdroj: HORWIN

Pokud vás skútry značky Horwin zaujaly, neváhejte se obrátit na společnost K2 moto, jež je prvním oficiálním prodejcem značky Horwin v České republice. Zároveň se sluší zmínit, odkud se skútry Horwin na českém trhu vzali. Dováží je sem společnost Motopoint, která je oficiálním dovozcem značky Horwin do České Republiky.Témata:  

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!


Napsat komentářPodobné články

Napadlo vás už někdy, co dýcháte při jízdě na motorce, nebo na skútru, když se proplétáte v městském provozu?

Přečíst článek 31.08.2021
admin hlavní


5 prodejen

Najdete u nás motocykly, servis, oblečení, doplňky i náhradní díly.

24 let zkušeností

Za řídítky motorek, v servisu i prodeji moto vybavení

Nadstandardní služby

Registrace motorky, předváděcí jízdy zdarma, výměna zboží a další.

Okamžitá výměna zboží

Něco nesedí? To se stává. Zboží vám rádi a ihned vyměníme.

Doprava zdarma

Nakupte nad 2 000 Kč a dopravu za vás platíme my. Neplatí pro nákup motocyklů a skútrů.To bohužel nemůžeme najít :-(

Nespletli jste se? Zkuste to, prosím, ještě jednou.

Nebo nám zavolejte na +420 603 261 516 a společně to najdeme.

Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Prodejna Honda Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Prodejna Kawasaki Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Prodejna Piaggio Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Prodejna Horwin Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Prodejna oblečení a doplňků Z našich 4 prodejen máte nejblíže prodejnu km od Vás - Servis Navštivte jednu z našich 4 prodejen